Araç Hasarlarında

1 - EN KISA SÜREDE HASAR İHBARI YAPIN

Seç Sigorta İletişim Hattı: 0380 524 99 86

Hasar ihbarını Müşteri İletişim Merkezimiz dışında Acentenize başvurarak ya da anlaşmalı olduğumuz servislerimize aracınızı bırakarak yapabilirsiniz.


Hasar İhbarı Esnasında Hangi Bilgiler Gereklidir?
  • 1 - Poliçe Numarası
  • 2 - Hasar Tarihi
  • 3 - Hasar Nedeni
  • 4 - Tahmini Hasar Miktarı
  • 4 - Telefon Numarası/ E-mail Adresi
  • 4 - Oto Hasarları için, Oto Servisinin Adresi ve Telefon Numarası

Hasar ihbarınız sırasında size verilen dosya numarasını saklamanızı öneririz. Bu dosya numarası; sonraki aramalarınızda, tüm arama ve takip etme işlemlerini hızlandırmak adına gerekli olacaktır.

2 - GEREKLİ BELGELERİ HAZIRLAYIN

  • 1 - Ehliyet
  • 2 - Ruhsat
  • 3 - Kaza tutanağı
  • 4 - Alkol raporu

Durumun özelliğine göre farklı belgeler talep edilebilir. Detaylı bilgi için ekli dosyayı inceleyebilirsiniz.

3 - HASAR DOSYASI DEĞERLENDİRİLSİN

Hasar dosyası şirketimiz tarafından değerlendirilir; eğer dosyanız, eksper ataması gerektiren bir dosya ise dosyanın açıldığı gün eksper ataması gerçekleşir ve ekspere ait bilgiler size SMS ile iletilir.


Hasar dosyanız ile ilgili tüm bilgilendirmeler cep telefonunuza SMS yolu ile iletilir. Bu yüzden bize iletilen cep telefon numaranız doğru ve aktif olduğundan emin olunuz.

4 - HASAR DOSYANIZI TAKİP EDİN

Hasar dosyanızın durumunu size bir telefon kadar yakın olan Müşteri İletişim Merkezimiz üzerinden, sizin dosyanızla ilgilenen dosya sorumlusuna tüm sorularınızı e-mail göndererek veya "Hasar Dosyası Görüntüleme" ekranından takip edebilirsiniz.


Maddi hasarlı trafik kazalarında; Tramer Komisyonu tarafından belirlenen kusur oranlarına ait itiraz, sigorta şirketleri tarafından sonuçlandırılmamaktadır. Sigortalı; itirazını Sulh Hukuk Mahkemeleri'ne veya Sigorta Tahkim Komisyonu'na iletebilir.


Henüz Tramer Komisyonu'na gitmemiş ancak sigorta şirketleri tarafından kusur tespiti sonuçlandırılmış ise; sonuçlandırıldığı tarih ve saat itibarıyla"5" iş günü içerisinde"SBM Kaza İhbar No, Sigortalı Ad-Soyad, Plaka, Açılan Sigorta Dosya Numarası" bilgileriyle birlikte; gerekli evrak ve fotoğraflar* "This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it." adresine iletilmelidir.


*Farklı açılardan çekilmiş fotoğraflar; kusurun sağlıklı olarak değerlendirilmesi açısından önemlidir.

5 - HASAR ÖDEMESİ YAPILIR

Hasar dosyasına ilişkin inceleme tamamlanır tamamlanmaz size bir ödeme günü verilir ve ödeme günü sizinle derhal SMS yolu ile paylaşılır. Ödeme gününde hesaplarınızı kontrol etmenizi öneririz.